Medarbetare

Välkommen att kontakta Nordiska museets medarbetare via telefon eller e-post. Sök på respektive avdelning eller klicka på "Alla" nedan för att få en lista i bokstavsordning på efternamn.

Adolfsson, Thomas

Föremålsassistent

Samlingarna

08-519 545 49

thomas.adolfsson@nordiskamuseet.se

Alicki, Niklas

Webbredaktör

Kommunikation och service

08-519 546 02

niklas.alicki@nordiskamuseet.se

Ambrosiani, Aron

Producent

Nya medier

08-519 545 64

aron.ambrosiani@nordiskamuseet.se

Andersson, Ann-Sofie

Trädgårdsbiträde

Julita gård

08-519 547 17

ann.sofie.andersson@nordiskamuseet.se

Andersson, Bengt

Hantverkare

Julita gård

08-519 545 01

bengt.andersson@nordiskamuseet.se

Andersson, Helena

Museivärd

Kommunikation och service

08-519 547 70

helena.andersson@nordiskamuseet.se

Araskog-Toll, Christina

Museipedagog

Kunskap och förmedling

08-519 545 23

christina.araskog.toll@nordiskamuseet.se

Axelsson, Fredrica

Bibliotekarie

Kunskap och förmedling

08-519 546 72

fredrica.axelsson@nordiskamuseet.se

Axelsson, Helena

Business controller

Ekonomi

08-519 546 36

helena.axelsson@nordiskamuseet.se

Berger, Ulf

Föremålsassistent

Samlingarna

08-519 547 46

ulf.berger@nordiskamuseet.se

Bergqvist, Lena

Museipedagog

Kunskap och förmedling

08-519 547 71

lena.bergqvist@nordiskamuseet.se

Berthelin , Antoine

Trädgårdsmästare

Fastighet

08-519 545 54

076 721 75 22

antoine.berthelin@nordiskamuseet.se

Bohm, Gunilla Hising

Utställningsproducent

Julita gård

08-519 545 27

gunilla.hising.bohm@nordiskamuseet.se

Bohm, Ingvar

Hantverkare

Julita gård

08-519 545 02

ingvar.bohm@nordiskamuseet.se

Braschoss, Dieter

Hantverkare

Julita gård

08-519 546 62

dieter.braschoss@nordiskamuseet.se

Bromark, Mikko

Förvärvsbibliotekarie

Kunskap och förmedling

08-519 545 56

mikko.bromark@nordiskamuseet.se

Böhm, Zacharias

Drift- och nätverkstekniker

Fastighet

08-519 545 66

zacharias.bohm@nordiskamuseet.se

Sidor