Medarbetare

Välkommen att kontakta Nordiska museets medarbetare via telefon eller e-post. Sök på respektive avdelning eller klicka på "Alla" nedan för att få en lista i bokstavsordning på efternamn.

Adolfsson, Thomas

Föremålsassistent

Avdelning Bevarande & Säkerhet

08-519 545 49

thomas.adolfsson@nordiskamuseet.se

Ambrosiani, Aron

Producent digitala medier

Digital interaktion

08-519 545 64

aron.ambrosiani@nordiskamuseet.se

Andersson, Ann-Sofie

Trädgårdsbiträde

Julita gård

08-519 547 17

ann.sofie.andersson@nordiskamuseet.se

Berger, Ulf

Föremålsassistent

Avdelning Kulturhistoria

08-519 547 46

ulf.berger@nordiskamuseet.se

Bergqvist, Lena

Museipedagog

Avdelning Publik

08-519 547 71

lena.bergqvist@nordiskamuseet.se

Berner, David

Producent/Projektledare

Projektkontor

david.berner@nordiskamuseet.se

Berthelin , Antoine

Trädgårdsmästare

Avdelning Bevarande & Säkerhet

08-519 545 54

076 721 75 22

antoine.berthelin@nordiskamuseet.se

Bertilsson, Per

Markskötare

Julita gård

08-51954530

per.bertilsson@nordiskamuseet.se

Bohm, Ingvar

Hantverkare

Julita gård

08-519 545 02

ingvar.bohm@nordiskamuseet.se

Braschoss, Dieter

Hantverkare/snickare

Julita gård

08-519 546 62

dieter.braschoss@nordiskamuseet.se

Burman, Olle

Marknadskommunikatör

Kommunikationsenheten

08-519 545 39

olle.burman@nordiskamuseet.se

Bursell Haglund, Ebba

Publik- & programkoordinator

Julita gård

08-519 54515

ebba.bursell.haglund@nordiskamuseet.se

Bäckman, Maria

Forskare

Avdelning Kulturhistoria

08 519 545 16

Carlsson, Anders

Förlaget

Ekonomi och Utveckling

08-519 547 18

anders.carlsson@nordiskamuseet.se

Carlsson, Ann

Assistent

Julita gård

08-519 545 04

ann.carlsson@nordiskamuseet.se

Carlstedt, Dag

Trädgårdsbiträde

Julita gård

08-519 547 04

dag.carlstedt@nordiskamuseet.se

Christie, John

Sektionschef Verkstad

Avdelning Bevarande & Säkerhet

08-519 546 32

john.christie@nordiskamuseet.se

Sidor